таг: 26годишната

Еве што се случува со девојката која ПРИМИ ШЕСТ ДОЗИ НА...

0
26-годишната девојка од Тоскана, која по грешка прими шест дози од вакцината „Фајзер“, станала првиот и досега единствен случај во светот. Такво...