таг: 22годишна

Атлетичарка Бол собори светски рекорд стар 41 година

0
22-годишна атлетичарка од Холандија, Фемке Бол го собори светскиот рекорд на 400 метри во сала што пред...

Аманда Горман по инаугурацијата на Џо Бајден станува модел рамо до...

0
Аманда Горман, 22-годишна поетеса, која рецитираше на инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо Бајден, потпиша договор со агенцијата „IMG Models“, пренесува...