fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: 2021

Почнуваат со работа терасите на кафулињата и рестораните во Хрватска

0
Во ХрватскаЗагреб, 1 март 2021 (МИА) – Во Хрватска, од денеска, кафулињата и рестораните можат да ги отворат терасите и таму да ги...

Сејдини: ФФМ ќе се спротивставува и нема да потклекне на никаков...

0
Скопје, 22 јануари 2021 (МИА) – Претседателот на Фудбалска федерација на Македонија, Мухамед Сејдини денес соопшти дека е уважената тужба на федерацијата која...

Словенечката Влада одобри дел од средствата за непречена работа на агенцијата...

0
Љубљана, 15 јануари 2021 (МИА) – Словенечката Влада вчера одобри одредени средства што според законот е должна да и ги исплаќа на националната...

Супермесечина и дожд од ѕвезди: небото во 2021 година е полно...

0
2021 година ќе биде одлична година за сите што го сакаат телескопот. А за оние кои сакаат астрални претстави, оваа година ќе...

Историја на нападите врз Конгресот на САД

0
На 6 јануари 2021 година, поддржувачите на Доналд Трамп упаднаа во Капитолот во Вашингтон за време на широкото заседание на двата дома на...

Ова ќе бидат најважните датуми во 2021 година: Носат прилики за...

0
2021 година ни носи изобилство и прекрасни можности за напредување. Исто така таа ќе ни донесе и голема можност да го оствариме...

Јавните личности се простуваат од Џорлев: Дојди ми во сон со...

0
На првиот ден од 2021 година, од последици од коронавирусот, си замина виолинистот, музички виртуоз и професор Зоран Џорлев. Јавноста остана...

ВИДЕО: Прва радост за Хјустон, Пејсерси лидери на Истокот!

0
Во ноќта помеѓу 2020 и 2021 година по средноевропско време на програмата беа седум натпревари во најсилната лига на светот, НБА. ...

Годишен љубовен хороскоп за 2021: Водолијата ќе сретне сродна душа, а...

0
Годишниот хороскопот за 2021 година најавува многу промени на полето на љубовта. Време е да го оставиме минатото зад себе и да...

ВИДЕО: Македонија на Европско, златниот и историски гол на „Гранде“ Пандев!

0
Пред да ја започнеме 2021 година во која секако посакуваме сите уште многу спортски успеси, во продолжение ќе го одвоиме најдобриот спортски...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави