fbpx
8 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: 2018

ЕУ му врти грб на доларот?

0
Во 2018 година, ЕУ започна долгорочен план за поширока употреба на еврото во глобалната економија со цел подобро да ги заштити граѓаните и...

ЕУ донесе одлука: Не го признава Гваидо за претседател на Венецуела

0
Од спорните избори во 2018 година до денес, САД и Велика Британија го признаваат Гваидо за шеф на државата, и покрај фактот што...

Ставре Јада цели на Светскиот куп во бијатлон

0
За учесникот на ЗОИ 2018 ова не се лесни времиња, поради ковид-кризата никако да почне со трки, но, не се откажува од зацртаните...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
53 %
1kmh
0 %
вто
12 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
10 °

Последни објави