таг: 2017

Беќаровски: Порано медицинските сестри знаеја колку доктори, а сега не знаат...

0
Во 2017 година Клиничкиот центар функционираше како една единка. Потоа беше донесена одлука да се подели на клиники. Со тоа се зголемија немедицинските...

Розберг: Ферари нема визија како може да ја освои титулата

0
Нико Розберг, светскиот шампион во Формула 1 од 2016 година, смета дека Ферари нема визија...

Истражување: Во вселената постои трета бариера што ја опкружува и штити...

0
Во 2017 година, вселенските сонди на НАСА открија масивна „бариера“ која ја создал човек, а истата ја опкружува Земјата. Дополнителните истражувања потврдија...

Сочноста на Преспа преку рацете на три жени – Ана, Елена...

0
На почетокот на 2017 година, Ана Лабор дошла до идеја да ни го долови духот на Преспа, на почеток со производство на...