fbpx
0 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: 20122020

Седум трудници и 21 здравствен работник починале од коронавирус во земјава

0
Заклучно со 20.12.2020, пријавени се вкупно 78.432 случаи на COVID-19 (I=3.790,5/100.000). Во Извештајот од Институтот за јавно здравје, во однос на дистрибуцијата...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
80 %
1kmh
0 %
сре
15 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави