таг: 2012

„Кумот на вештачката интелигенција“ го напушти Гугл: „Опасностите од неа се...

0
Д-р Џефри Хинтон, кој во 2012 со двајца свои студенти на Универзитетот на Торонто изгради неуронска мрежа, неделава даде отказ во...

Путин го поништи декретот за поддршка на суверенитетот на Молдавија

0
Претседателот на Русија, Владимир Путин го укина декретот од 2012 година со кој делумно се потврдува суверенитетот на Молдавија во решавањето...

Се чека нова црна листа на САД

0
На Меѓународниот ден за борба против корупцијата се очекува Вашингтон да ја прошири...

Челзи е на врвот во Европа: По освојувањето на трофејот, клубот...

0
По 2012 година и финалето во Минхен, „сините“ славеа во Порто против Манчестер Сити со голот на Каи Хаверц. Додека се бараат...