таг: 2010

Работнички и Феникс ги дознаа ривалите за ФИБА Еврокупот

0
Македонските прволигаши Работнички и Феникс 2010 ги дознаа противниците во квалификациските групи за пласман во...

“Феникс 2010”, првпат во финалето на Купот на Македонија

0
“Феникс 2010” првпат во својата историја ќе игра во финалето на Купот на Македонија, откако во интересната...

Ајфеловата кула може да се урне? – „Во лоша состојба е,...

0
Од 2010 година, Ајфеловата кула во Париз прогресивно ‘рѓосува и доколку тоа итно не се санира, таа може да се урне, повикувајќи се...

Љубовта на Шакира кон Пике, започна на стадионот во Африка

0
Пејачката Шакира и фудбалерот Жерард Пике,  се заљубиле во 2010 година, кога Шакира ја испеа познатата химна „ Waka Waka“ и Пике стана...

Феникс 2010 се засили со уште еден американски кошаркар

0
Екипата на Феникс 2010 успеа да доведе уште едно ново име во своите редови, па така откако вчера објави дека го обезбедила Ерик...

Феникс 2010 доведе нов кошаркар од САД

0
Кошаркарскиот клуб Феникс 2010 го претстави новиот американски кошаркар Ерик Дејвис Џуниор. 193-сентиметри високиот бек пристигна од редовите на косовски Раховеци, каде...

Во Хрватска почина 11-годишно дете од ковид-19

0
Дете родено 2010 година починало рано наутро од компликации од ковид-19 во Клиниката за инфективни болести д-р Фран Михалевиќ во Загреб, пишува хрватскиот...

Бојан Трајковски потпиша за Феникс

0
Македонскиот кошаркарски прволигаш Феникс 2010, денеска го претстави репрезентативецот Бојан Трајковски како големо засилување за продолжението на сезоната. Трајковски доаѓа од редовите...

Во последната деценија за азил аплицирале 207 илјади албански граѓани

0
Во последната деценија, поточно во периодот 2010 – 2020 година, за азил во некоја од земјите на...

ВИДЕО: Пред точно 10 години, Пандев ја најави светската титула на...

0
На денешен ден, 18 декември 2010 година, на стадионот во Абу Даби Интер ја освои титулата на ФИФА Светското клупско првенство. ...