таг: 2002

Нов земјотрес во БиХ со јачина од 3,3 степени според Рихтер

0
Вечерва во 20:02 часот повторно е почувствуван потрес во БиХ. Според Евромедитеранскиот сеизмолошки центар земјотресот...

Официјално: Педри потпиша нов договор со Барселона до 2026 година (ВИДЕО)

0
Еден од најперспективните фудалери на генерацијата 2002, Педри и официјално ја продолжи соработката со Барселона, потврди денеска клубот. Шпанскиот репрезентативец ќе биде дел...

Поранешниот претседал на Барселона открива: Ни го понудија Кристијано Роналдо, ние...

0
Жоан Лапорта кој од 2002 до 2010 година беше претседател на Барселона, а сега е главен фаворит на изборите кои се закажани...