fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: 1980тите

Кралицата Елизабета ја прекрши повеќегодишната традиција во божиќниот говор: „Шлаканица“ за...

0
Првпат од средината на 1980-тите, британската кралица Елизабета Втора (94) и нејзиниот сопруг, принцот Филип (95), не го поминуваат Божиќ во куќата...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
56 %
1kmh
0 %
нед
4 °
пон
12 °
вто
10 °
сре
7 °
чет
10 °

Последни објави