таг: 1980тите

Кралицата Елизабета ја прекрши повеќегодишната традиција во божиќниот говор: „Шлаканица“ за...

0
Првпат од средината на 1980-тите, британската кралица Елизабета Втора (94) и нејзиниот сопруг, принцот Филип (95), не го поминуваат Божиќ во куќата...