fbpx
11 C
Skopje
петок, март 5, 2021

таг: 1976

„Југословенскиот Титаник“ потонал поради „непрофесионален“ социјализам или „алчен“ капитализам?

0
Во 1976 година се случи една од најтешките поморски несреќи во тоа време – преживеаја само двајца членови на екипажот кои поминале...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
11 ° C
11 °
11 °
46 %
1kmh
0 %
пет
16 °
саб
10 °
нед
11 °
пон
13 °
вто
9 °

Последни објави