fbpx
3 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: 1963

По атентатот на Кенеди семејството се иселило од Белата куќа преку...

0
На 22 ноември 1963 година, атентатот на американскиот претседател Џон Кенеди го шокираше целиот свет. Сепак, најтешко било за неговото семејство, тие...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
87 %
0.5kmh
0 %
пет
17 °
саб
17 °
нед
10 °
пон
12 °
вто
8 °

Последни објави