таг: 1739

Ковид-19: Во Бугарија над 1.700 новодијагностицирани, починаа 157 луѓе

0
Во Бугарија потврдени се 1.739 нови случаи на коронавирус меѓу 6.190 тестирани, а во последните 24 часа 157 пациенти починале...