fbpx
1 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: 1739

Ковид-19: Во Бугарија над 1.700 новодијагностицирани, починаа 157 луѓе

0
Во Бугарија потврдени се 1.739 нови случаи на коронавирус меѓу 6.190 тестирани, а во последните 24 часа 157 пациенти починале...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
1 ° C
1 °
1 °
80 %
4.1kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
9 °

Последни објави