таг: 1650

На денешен ден – 11 февруари

0
1650 – Во Стокхолм умре Рене Декарт, француски филозоф, математичар и физичар. Неговите дела претставуваат основа на модерната филозофија, а во математиката...

Запленети над 2000 пиротехнички средства, приведен 35-годишен маж

0
Денеска (22.12.2020) во 16.50 часот на плоштад Маршал Тито во Куманово приведен е С.М. (35) од Куманово бидејќи кај него биле...