fbpx
4 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: 1650

На денешен ден – 11 февруари

0
1650 – Во Стокхолм умре Рене Декарт, француски филозоф, математичар и физичар. Неговите дела претставуваат основа на модерната филозофија, а во математиката...

Запленети над 2000 пиротехнички средства, приведен 35-годишен маж

0
Денеска (22.12.2020) во 16.50 часот на плоштад Маршал Тито во Куманово приведен е С.М. (35) од Куманово бидејќи кај него биле...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
70 %
2.6kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
2 °

Последни објави