fbpx
8 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: 1582 Во

На денешен ден – 20 декември

0
1582.- Во Франција е воведен Грегоријанскиот календар. Папата Грегорие Осми, изврши реформи на Јулијанскиот календар отстранувајќи ја разликата од 10 дена и нареди...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
39 %
4.1kmh
0 %
нед
7 °
пон
13 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави