fbpx
-2 C
Skopje
вторник, март 2, 2021

таг: 15годишнината

ФОТО+ВИДЕО | Како се градеше езерото Треска: Дали некогаш ќе го...

0
На 15-годишнината од катастрофалниот земјотрес, во 1978 година, беше завршен еден од капиталните објекти во Скопје – рекреациониот комплекс езерото Треска. ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
-2 ° C
-2 °
-2 °
86 %
0.5kmh
0 %
вто
12 °
сре
15 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °

Последни објави