fbpx
14 C
Skopje
среда, февруари 24, 2021

таг: 1419

Во ноември уште 1.419 невработени, вкупно ги има над 155 илјади

0
За 1.419 лица е зголемен бројот на невработени само во ноември годинава, а од нив 523 биле вработени, па останале...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
14 ° C
14 °
14 °
51 %
6.7kmh
0 %
сре
12 °
чет
15 °
пет
17 °
саб
18 °
нед
13 °

Последни објави