fbpx
18 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: 14ти

7 работи кои не треба да ги правите на Денот на...

0
За некои од нас 14-ти февруари е уште еден обичен ден. Сепак, без разлика дали сте рамнодушни, вознемирени или возбудени, прочитајте што...

Диаспората масовно се враќа во Косово за да гласа на избори

0
Кампањата за предвремените парламентарни избори на 14-ти февруари во Косово завршува вечерва на полноќ. Партиите ги одржуваат своите последни средби со граѓаните. Лидерот...

Одберете совршено вино од „Стоби“ за „Свети Трифун“, ви носиме одлични...

0
14-ти февруари, Ден на лозарите и виното и Ден на вљубените. Празник на среќата, убавината и емоциите материјализирани преку вино и искажување...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
25 %
0.4kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави