таг: 1220

ПОТРЕСНА ИЗЈАВА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРИЊА: „Извлекуваме безживотни тела надеца, пола...

0
Централна Хрватска денеска во 12:20 часот повторно беше погодена од силен земјотрес. ЕМСЦ објави дека епицентарот бил во близина на Петриња, а...