таг: 100000

УЕФА ја казни Англија

0
УЕФА ја казни Фудбалската федерација на Англија со 100.000 евра и еден натпревар на репрезентацијата на оваа земја да игра пред празни трибини....

Во САД има по над 100.000 новозаразени секој ден

0
САД просечно регистрираат над 100.000 нови дневни случаи на Ковид-19 дневно, што е најголем број за речиси шест месеци, покажуваат податоците на Универзитетот...

Би-Би-Си добил 100.000 жалби за известувањето за смртта на принцот Филип

0
Би-Би-Си добил 100.000 жалби од гледачите за известувањето по повод смртта на војводата од Единбург. Корпорацијата во петокот веднаш го расчисти дневниот...

Полициски час во Франција за новогодишната ноќ, 100.000 полицајци ќе бидат...

0
Франција ќе мобилизира 100.000 полицајци во Париз за да ги растераат забавите за време на новогодишната ноќ и да спроведе полициски...

Плициски час во Франција за новогодишната ноќ, 100 000 полицајци ќе...

0
Франција ќе мобилизира 100.000 полицајци во Париз за да ги растераат забавите за време на новогодишната ноќ и да спроведе полициски...

Речиси 100.000 Израелци вакцинирани за еден ден

0
Речиси 100.000 Израелци се вакцинирани за еден ден, што е нов дневен рекорд од почетокот на вакцинацијата против коронавирусот во таа земја, на...