таг: 10годишнината

Во Северна Кореја отворен музеј на достигнувањата на Ким Јонг-ун

0
По повод 10-годишнината од доаѓањето на власт на лидерот Ким Јонг-ун, денеска во Северна Кореја се отвора Музејот на корејската револуција. Во...