fbpx
10 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: 1

Мицкоски ќе ги поддржи Села и Гаши

0
Христијан Мицкоски вели дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи Села и Гаши и нивната поднесена интерпелација во Собранието за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски....

Филипче за „Политико“: Набавката на вакцините не смее да биде политичко...

0
Министерот Филипче во изјава за „Политико“ ја коментираше актуелната состојба со набавката на вакцини во Европа и нашата земја. Тој изјави дека на набавката...

Протест за случајот „Монструм“, центарот на Скопје ќе биде блокиран

0
Почна протестниот марш за случајот „Монструм“. Тој е организиран од семејствата на обвинетите, но е поддржан од опозициските партии Алијанса за Албанците и Алтернатива....

Моментална Температура

Skopje
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
46 %
4.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави