таг: „Џиновска

SpaceX експлодираше, Маск им честиташе успех на тимот!

0
реклама Новата џиновска ракета на компанијата Space X (Space X) полета од базата во...

ВИДЕО: Рибари уловиле џиновска ража од 4 метри и тешка 180...

0
Аматерски риболовци уловиле џиновска ража долга 4 метри и тешка 180 килограми во реката Меконг. Ражата била вратена во водата откако била...

Мистеријата за највисокото дрво во светот: Зошто никој не знае каде...

0
Дрвото „Џиновска секвоја“ со име Хиперион се наоѓа во Националниот парк Редвуд во Калифорнија, но точната локација на највисокото дрво во светот...