таг: Џил

Мачка од Белата куќа главен лик на детската книга напишана од...

0
Првата дама на САД Џил Бајден напиша детска книга за нејзината мачка од Белата куќа – Вилоу, која ќе биде објавена...

Џил Бајден е позитивна на коронавирусот

0
Првата дама на САД, Џил Бајден e позитивна на коронавирус, објави Белата куќа....

ФОТО: Џил Бајден ја вдоми првата мачка во Белата куќа, запознајте...

0
Сопругата на американскиот претседател Џил Бајден посвоила двегодишна мачка која ќе биде прва во Белата куќа каде традиционално домашните миленици се кучиња. ...

Првата дама на САД се маскираше како стјуардеса, а ова што...

0
Првата дама на САД, Џил Бајден, по повод вчерашниот Ден на шегата, се облече како стјуардеса и ги почести новинарите по еден сладолед,...

Џо Бајден во Белата куќа подготви креветче за неговиот 10-месечен внук

0
Џо и Џил Бајден ја претвораат Белата куќа во вистински дом. Имено, претседателот и првата дама се преселија во нивната резиденција пред...