таг: ќе

Состанокот на Советот НАТО-Украина ќе се одржи во петок

0
Состанокот на Советот НАТО-Украина на кој ќе се разговара за снабдување со системи за противвоздушна одбрана ќе се одржи на 19 април, изјави...

Путин не е добредојден на церемонијата по повод 80-годишнината од Денот...

0
Русија ќе биде поканета да испрати свои претставници на меѓународната церемонија за комеморација на 80-годишнината од Денот Д. На комеморацијата ќе присуствуваат голем...

Американскиот Конгрес на 20 април ќе гласа за помошта за Украина...

0
Претставничкиот дом на САД на 20 април ќе го одржи долгоочекуваното гласање за помош на Украина, Израел и Индо-Пацификот, изјави претседавачот Мајк Џонсон....

Израел ќе се брани, вели Нетанјаху, додека Западот повикува на воздржаност

0
Израел ќе донесе одлуки за тоа како да се брани, изјави премиерот Бенјамин Нетанјаху, додека западните земји повикаа на воздржаност во однос на...

Taјани: Италија е подготвена да испрати војници во мировна мисија доколку...

0
Италија ќе биде подготвена да испрати војници како дел од мировната мисија со други земји доколку се формира меѓународно призната палестинска држава, изјави...

Иран се закани дека каква било акција против него ќе наиде...

0
Иран ќе одговори на какви било активности против неговите интереси, рече претседателот Ебрахим Раиси, еден ден откако Израел предупреди дека ќе одговори на...

Спикерот Џонсон: Претставничкиот дом на САД ќе гласа одделно за помош...

0
Претставничкиот дом на САД ќе го разгледа пакетот странска помош оваа недела, поделувајќи го на четири посебни нацрт-закони за поддршка на Украина, Израел,...

Советник на ИРГЦ: Иран нема да покаже воздржаност доколку „непријателската агресија“...

0
Иран нема да покаже воздржаност кога ќе се преминат неговите црвени линии, изјави денеска главниот советник на командантот на силите Кудс на Иранската...

Штрајкот на приватните специјализанти продолжува и утре

0
Приватните специјализанти ќе продолжат со генералниот штрајк и во текот на утрешниот ден. Како што информираат оттаму, времетраењето на штрајкот е во зависност...

Од следниот месец во Македонија ќе пристигне деветовалентната вакцина против ХПВ,...

0
Деветовалентанта вакцина против ХПВ ќе пристигне следниот месец, во мај и на вакциналните пункотиви во Македонија, освен девојчиња, ќе може да ја примаат...