fbpx

таг: ќе

Граѓаните не очекуваат меѓувладина конференција во брзо време

0
Повеќето граѓани не очекуваат дека земјава конечно ќе ги започне преговорите за членство во Европската унија, ниту по засилената дипломатска активност...

САД ќе остават 100 000 војници во Европа, само доколку Русија...

0
САД навестуваат дека уште некое време во Европа ќе имаат стационирано 100 000 војници, освен...

Итен состанок на СЗО поради 100 заболени од мајмунски сипаници

0
Светската здравствена организација денеска ќе одржи итен состанок за да разговара за неодамнешното жариште на мајмунски сипаници, вирусна инфекција почеста во западна и...

Македонија Ѓ.П. и Силекс во дербито на Купот и излез во...

0
Во петок на стадионот „Тоше Проески“ во Скопје ќе се одигра финалето на Купот на Македонија, во кое екипата на Силекс ќе го...

Министрите за здравство на Г7 ќе расправаат за можните нови пандемии

0
Во рамките на германското претседателство на Г7 денеска во Берлин ќе се одржи состанок на...

Состанок на воените началници на НАТО

0
Денеска во Брисел ќе се одржи состанок на Воениот комитет на НАТО на 30-те началници...

Финскиот парламент денеска гласа за барањето за влез во НАТО

0
Финскиот парламент најверојатно денеска ќе гласа за барањето за приклучување на земјава во НАТО, што...

Ништо од враќањето во Барселона: Меси има други планови за иднината

0
Пред неколку дена се појавија шпекулациите дека Лионел Меси ќе се врати во Барселона, откако лани го...

Парламентот на Финска ја почнува постапката околу членството на земјата во...

0
Пратениците во парламентот на Финска денеска ќе започнат со обработка на одлуката на владата за...

Бајден домаќин на Мицотакис во Вашингтон

0
Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе го пречека грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во Белата куќа,...