fbpx

таг: јунајтед

ВИДЕО / Еланга ги спаси „Црвените Ѓаволи“ во Мадрид

0
„Супер пресметка“  меѓу Атлетико Мадрид и Ман. Јунајтед во 1/8 финалето од Лигата на шампионите, заврши без...

ВИДЕО/ Фред и Еланга за радост на ,,Црвените Ѓаволи,, против Лидс...

0
Манчестер Јунајтед извојува голема победа на гостувањето кај Лидс Јунајтед со 4-2. Капитенот Хари Мегваер ги доведе...

Руни: Се заклучував дома и пиев без престан

0
Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед и сегашен менаџер на Дeрби Каунти, Вејн Руни, зборуваше за проблемите со алкохолот кога играше за „црвените ѓаволи“....

Рио Фердинанд бесен по натпреварот на „Олд Трафорд“

0
Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд го изрази својот гнев по вчерашниот натпревар на „Олд Трафорд“ во кој „црвените ѓаволите“ беа елиминирани...

ПО ГОЛЕМИОТ СКАНДАЛ: Навивачите на Јунајтед можат бесплатно да ги заменат...

0
Навивачите на Манчестер јунајтед ќе можат бесплатно да ги заменат своите дресови со името на Мејсон Гринвуд, објави „Дејли мејл“ повикувајќи се на...

Обвинет за насилство и силување: Фудбалерот на Манчестер јунајтед со кауција...

0
Младиот фудбалер на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд, со кауција излезе од притвор. Гринвуд заврши зад решетки, откако неговата девојка го обвини за...

Ед Вудворд замина од „Олд Трафорд“

0
Извршниот директор на Манчестер Јунајтед, Ед Вудворд не веќе на оваа функција во тимот на Манчестер Јунајтед. Оваа информација беше најавена на...

Покетино во Манчестер Јунајтед, Зидан го презема ПСЖ

0
Маурицио Покетино ќе го превземе кормилото на Манчестер Јунајтед, а нов тренер на ПСЖ ќе биде Зинедин Зидан, најавуваат англиските медиуми. „Црвените...

Манчестер јунајтед постави рекорд во Премиер лигата

0
Манчестер јунајтед синоќа го победи Брентфорд во одложениот натпревар од 17. коло на шампионатот на Англија со 3:1. Натпреварот се одигра во Лондон...

Марсијал дефинитивно има нов клуб

0
Неколку играчи на Манчестер Јунајтед се незадоволни од статусот во тимот и сакаат да го сменат клубот. Марсијал одби да игра против...