таг: јубилеј

Јубилеј: Двегодишнина од специјалната операција „Ctrl+Z“ и трансформацијата на крстосувачот Москва...

0
Денес се навршува значаен јубилеј, двегодишнината од тајната операција на руската морнарица во која, на спектакуларен начин, под кодно име „ Ctrl+Z“,...

ГОЛЕМ ЈУБИЛЕЈ: Елмас вечерва ќе го игра својот 100-ти натпревар во...

0
Вечерва Елмас е пред голем јубилеј, Македонската фудбалска легенда вечерва ќе го одигра својот 100-ти натпревар во дресот на италијанскиот клуб Наполи. ...