таг: Јосип

ВИДЕО: Кој друг ако не Роналдо !

0
Аталанта поведе против Јунајтед со голот на Јосип Иличиќ од еден удар директен по голот на тимот од Манчестер, а израмнувањето стигна во...

Германски пратеник: Ист учебник по историја за земјите од Западен Балкан!

0
Истакнатиот претставник на германските социјалдемократи (СПД) во Бундестагот, Јосип Јуратовиќ, ѝ  предложи на Европската унија да ја редефинира својата политика кон...

Ова се коментарите на еминентните германски медиуми за новата обемна биографија...

0
Биографија за Јосип Броз Тито, која еминентната германска историчарка Мари-Жанин Калиќ, универзитетски професор на универзитетот Лудвиг-Максимилијан во Минхен и експерт за историјата...