fbpx

таг: јануари

Астроном: Ракетата што ќе се судри со Месечината, не е на...

0
Астрономот Бил Греј во јануари изнесе податок дека дел од ракета „Фалкон 9“ на „Спејс-Икс“ ќе се судри во Месечината вo март, па...

Петличковски: Вакцинирајте се, тоа е единствена заштита од тешка форма на...

0
Во јануари починале 382 лица од кои 233 невакцинирани и околу 150 вакцинирани, но повеќето само со втора доза примена пред повеќе од...

За еден месец на ГАК се породиле 70 трудници позитивни на...

0
Од први јануари, за еден месец, на Клиниката за гинекологија и акушерство се породиле околу 70 ковид позитивни трудници, истакна директорката на скопска...

Минатата недела 11.916 нови случаи на Ковид-19, речиси секој трет тестиран...

0
Во периодот од 24 до 30 јануари годинава во земјава се регистрирани вкупно 11.916 нови позитивни случаи на Ковид-19, што е зголемување од...

Наставата во Србија по комбиниран модел

0
Од понеделник, 31 јануари, учениците од прво до четврто одделение од основните училишта во Србија...

Ни доаѓа Свети Атанасиј Велики, по овој празник сѐ е полесно

0
На 31 јануари месецов е Св. Атанасиј Велики, голем борец за вистинското православие. Именден празнуваат: Атанас, (доаѓа од грчкото Атанасиос и значи...

Ни доаѓа Свети Атанасиј, после овој празник сѐ е полесно –...

0
На 31 јануари месецов е Св. Атанасиј Велики, голем борец за вистинското православие. Именден празнуваат: Атанас, (доаѓа од грчкото Атанасиос и значи...

ИЈЗ: Зголемен бројот на позитивни случаи и реинфекции со Ковид-19

0
Во периодот од 17 до 23 јануари годинава регистрирани сe 11.610 нови позитивни случаи на Ковид-19 од 35 градови во државата, што претставува...

Кина воведе анално тестирање за ковид на две недели пред Зимските...

0
Првиот случај на омикрон е забележан во Пекинг на 15 јануари, по што следеа уште десет, што ги натера градските власти да воведат...

Секој втор новозаразен е со омикрон

0
Во периодот од 10 до 16 јануари годинава во земјава се регистрирани вкупно 11.123 нови позитивни случаи на Ковид-19, што е зголемување од...