таг: „Јане

Женското ракометно ЕП ќе се игра во СЦ „Јане Сандански“ во...

0
Европската куќа на ракометот (ЕХФ) соопшти дека СЦ „Јане Сандански“во Скопје ќе биде салата-домаќин на Европското првенство (ЕП) за жени кое ќе се...

Почна имунизацијата со руската вакцина, во „Јане Сандански“, вакцинирани 116 лица

0
Во поликлиниката „Јане Сандански“ каде денеска почна вакцинацијата со руската вакцина „Спутник V“ досега се вакцинирани 116 лица, информираа од оваа здравствена установа...