таг: јадете

Прехранбен производ кој ги уништува бубрезите и црниот дроб:

0
Ако го јадете често, може да го наруши здравјето на овој орган Омилено јадење за појадок на многумина им е сендвичот, во...

РЕЦЕПТ: Чоко-коцки од 2 состојки – нема печење, а се прави...

0
Ако сакате да јадете нешто слатко или вашите гости одеднаш објавиле дека размислувате за нешто да ги почестите, овој рецепт е идеален. ...

Престанете да лажете: Бидете искрени за да бидете поздрави

0
За да бидете здрави, јадете многу овошје и зеленчук, редовно вежбајте и – престанете да лажете. Половината од 110 испитаници имале задача да...

ЛЕПЧИЊА ОД КОМПИР СО СИРЕЊЕ – ОДЛИЧНА ЗАМЕНА ЗА ЛЕБ: Едноставно...

0
Можете да ги јадете наместо леб, а тие се едноставни и вкусни. Состојки: 500 гр компириоколу 90 гр брашно1 лажица...

Овошје и зеленчук богати со калиум, минерал важен за здраво срце

0
Храната што ја јадете секој ден е важна за вашиот организам на различни начини. Секој плод содржи различни материи, кои се благотворни...

Трик со кој ќе го преполовите бројот на калории на обичниот...

0
Ако сте навикнати да јадете леб со секој оброк, а од друга страна сте загрижени за вишокот калории што ги внесувате, експертите...