таг: јавно

Полицијата врши претрес во хрватското министерство за култура

0
По наредба на европското јавно обвинителство (ЕППО), полицијата упадна во Министерството...

Поднесено обвинение за масовното убиство во Србија

0
Вишото јавно обвинителство Смедерево поднесе обвинителен акт против Урош Б. за масовното убиство во селата Дубона и Мало Орашје на 4...

Покренато обвинение против родителите на малолетникот кој уби десетмина во училиште...

0
Вишото јавно обвинителство во Белград поднесе обвинителен акт против таткото и...

Основното јавно обвинителство: Бугарски навивачи провоцирале низ Чаир

0
Основното јавно обвинителство на Македонија објави соопштение во кое го објаснува инцидентот близу трговскиот центар „Чаирчанка“, во кој еден бугарски навивач бил прободен...

Не излегувајте од 10 до 17 часот, избегнувајте напорни физички работи,...

0
Центарот за јавно здравје Охрид се обрати до јавноста со препораки за граѓаните, гостите и туристите за нивна заштита од топлотен бран и...

Промоција на нова веб-страница за контрацепција

0
Институтот за јавно здравје и ХЕРА – Асоцијација за здравствена едукација и истражување денеска ќе ја промовира веб-страницата за методите на контрацепција. ...

За шест месеци во Албанија исчезнале 36 деца без придружба од...

0
Центарот за правата на децата во Албанија јавно ја изрази својата загриженост по извештаите објавени на државната полиција дека само во...

Докторите да ги пријават сите реклами на интернет кои лажно го...

0
Докторите да ги пријават и јавно да инфформираат за сите реклами на интернет кои лажно го користат нивното име и титула, апелира Лекарската...

Во земјава регистриран првиот случај на зараза со новиот сој „кракен“

0
Институт за Јавно Здравје (ИЈЗ) утрово соопшти дека кај еден пациент е детектиран новиот подсој на омикрон познат како „кракен“. Кај еден...

Институт за јавно здравје до граѓаните на Берово, Гостивар и на...

0
Институтот за јавно здравје им препорачува на граѓаните на Берово, Гостивар и на Тетово дека воздухот таму е екстремно лош поради зголемени концентрации...