fbpx

таг: Ѕвездата

Кевин Дурант треба да се врати на кошаркарските терени оваа недела

0
Ѕвездата на НБА-лигашот Бруклин нетс, Кевин Дурент, се очекува да се врати на терените оваа недела. Дурант моментално е во карантин. Во...

Де Брујне се уште ги чувствува последиците од вирусот: Ќе направам...

0
Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин Де Брујне полека, но сигурно се враќа во посакуваниот натпреварувачки ритам и тоа го покажа на средбата против...

Леброн смета дека не треба да биде суспендиран

0
Ѕвездата на Лејкерси, Леброн Џејмс, ја коментираше одлуката на НБА да го суспендира на еден натпревар поради инцидентот со центарот на Детроит пистонс,...

РОНАЛДО И ГЕОРГИНА ЧЕКААТ БЛИЗНАЦИ – фудбалерот објави фотографија во постела...

0
Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина наскоро повторно ќе станат родители. Роналдо денеска на својот Инстаграм профил објави...

ВИДЕО| Аријана Гранде со голема болка и тага се присети на...

0
Поп – ѕвездата Аријана Гранде им оддаде почит на луѓето кои беа убиени во терористички напад на нејзиниот концерт во Манчестер, Англија,...

Кардашијан и Џенер потрошија 37 милиони долари за реновирање на имотот...

0
Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан и нејзината мајка Крис Џенер потрошија цело богатство за реновирање на нивниот имот во Калифорнија. ...

Ким Кардашијан и Канје Вест вмешани во скандал со украдена римска...

0
Риалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест е именувана во судски случај во кој се тврди дека учествувала во увоз на античка римска статуа...

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за...

0
Ѕвездата од легендарнита реклама за фармерки и моделот Ник Кејмен почина на 59-годишна возраст… Кејман беше еден од најзгодните...

Канје Вест склучил договор со „Netflix“ за документарен филм за неговиот...

0
Риалити ѕвездата Ким Кардашијан по седум години брак поднесе барање за развод од раперот Канје Вест. Канје не чекаше долго, туку веднаш...

ФОТО+ВИДЕО| Мајка – тинејџерка за својата бременост на 13 годишна возраст:...

0
ЈуТјуб – ѕвездата Меди Ламберт од Тексас, денес со полни 17 години, пред јавноста отворено зборува за трауматскиот период кога останала бремена како...