fbpx

таг: Ѓоковиќ

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

0
Шесткратниот Грен слем шампион и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ја коментираше можноста Србинот да не оди на Австралија опен поради...

Ѓоковиќ го нема на промотивниот спот на Австралија Опен

0
Настапот на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на претстојниот грен-слем турнир Австралија Опен сè уште е неизвесен. Ѓоковиќ речиси деценија ипол е...

Новак Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Париз

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по шести пат го освои АТП мастерс 1000 турнирот во Париз. Тој во финалето му се реваншираше на Русинот,...

Ѓоковиќ со победа стартуваше во Париз

0
Српските тенисери Новак Ѓоковиќ и Филип Крајиновиќ успешно го започнаа Мастерсот во Париз. Противници во првото коло од двојките им беа Австралијците Алекс...

Ѓоковиќ ја почна 345 недела на врвот на АТП листата

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ продолжи да го зголемува сопствениот рекорд според бројот недели минати на врвот на светскиот тенис, започнувајќи ја денеска 345...

Новак Ѓоковиќ во Париз ќе брка три рекорди

0
Новак Ѓоковиќ од 1 до 7 ноември има можност да ја освои својата шестата титула на АТП турнирот во Париз каде брка уште...

Ѓоковиќ откри дали ќе се вакцинира: Има премногу шпекулации и тоа...

0
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, за Блиц откри дали ќе се вакцинира пред продолжението на сезоната, особено поради моментот кога тоа ќе го...

Тони Надал со „низок удар“ кон Ѓоковиќ: Не знам дали измислува...

0
Новак Ѓоковиќ во последен момент поради повреда се повлече од настап на турнирот во Индијан Велс. Како и секоја друга постапка на...

Ѓоковиќ со само четри загубени гејма се пласира во четвртфиналето на...

0
Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ избори четвртфинале на Олимпијадата во Токио, по победата над Фокина Давидович од Шпанија со 2-0, по сетови 6:3...

ВИДЕО: По голема борба, Ѓоковиќ го надигра Шаповалов и се пласираше...

0
Новак Ѓоковиќ го совлада Денис Шаповалов со 3:0, во сетови 7: 6, 7: 5, 7: 5 и се пласираше во финалето на Вимблдон....