fbpx

таг: Шумски

ОН: Бројот на шумски пожари во светот драстично ќе се зголеми...

0
Бројот на големите шумски пожари низ светот драстично ќе се зголеми во наредните децении поради...

Шумски пожар на Пелопонез – пет лица се повредени, десетина куќи...

0
Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита....

Гомен шумски пожар на грчкиот остров Самос

0
Голем шумски пожар е активен од вчера на грчкиот остров Самос, а противпожарните сили се зајакнуваат со пожарникари и возила од Атина, јави...

ЦРВЕНИОТ АЛАРМ ВКЛУЧЕН – регистрирани над 550 шумски пожари во Русија

0
Регистрирани се над 550 шумски пожари во Русија, соопшти денеска заменик-раководителот на Главниот оддел на Министерството за вонредни состојби на Националниот центар за...

ВИДЕО: Во Калифорнија поради шумски пожар евакуирани 7.000 луѓе

0
Шумски пожар засилен од ветрот што избувна на имотот каде што се наоѓа базата на американската морнарица во јужниот дел на Калифорнија, предизвика евакуација...