fbpx

таг: Шумскиот

Околу 30 домови уништени во шумски пожар во Австралија

0
Шумскиот пожар кој зафати делови североисточно од Перт, во Западна Австралија, уништи околу 30 домови и се заканува да продолжи, додека локалното население...