fbpx

таг: Штралсунд

ПО ГРЕШКА: Во Германија на негователи им била дадена петкратна доза...

0
Во германскиот град Штралсунд се случи грешка на почетокот на имунизацијата против коронавирус, при што осуммина негуватели беа вакцинирани со петкратна доза од...