fbpx

таг: штотуку

Во пештера во Полска пронајдени траги од изумрен човечки вид стар...

0
Научниците штотуку утврдија дека праисториската камена алатка пронајдена пред 50 години во една пештера во Полска е една од најстарите такви алатки откриени...

Затвор

0
Нов затвореник штотуку пристигнат во затворот. Чуварот го теши:– Мирно и пополека! Што се десет години, нема ни да почувстуваш како ќе летнат....

ВИДЕО: Слушнете го долгоочекуваниот дует на Деми Ловато и Аријана Гранде

0
Деми Ловато штотуку го објави новиот албум „Dancing With The Devil… The Art Of Starting Over“, а една од песните Ловато...