таг: штетни

Откриен петти случај на штетна материја во зеленчук од Македонија

0
Штетни хемикалии се откриени во зеленчукот од Северна Македонија по петти пат во изминатата година во Хрватска. Како што е соопштено од...

Дневен хороскоп за 15 април: Останете фокусирани на своите цели

0
Овен Вашите навики – штетни или не – ќе одиграат голема улога при донесувањето на одлуките. Имате потреба да работите повеќе нешта...

Жолта фаза во целата држава, Министерството за здравство со препораки до...

0
Комисијата за превенција од штетни ефекти од студени бранови при Министерството за здравство по добиената најава од Управата за хидрометеоролошки работи информира дека...