fbpx

таг: Штајнмаер

Германскиот претседател Штајнмаер во ненадејна посета на Киев

0
Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер изутрината пристигна во Киев во ненадејна посета рано, изјави...

Штајнмаер најави кандидатура за втор мандат

0
Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска најави дека ќе побара втор претседателски мандат, наведувајќи дека сака да помогне во надминување на поделбите продлабочени со...

Германскиот претседател Франк Валтер Штајнмаер се вакцинираше со АстраЗенека

0
Претседателот на Германија, Франк-Валтер Штајнмаер денес ја прими првата доза на вакцина против „Ковид-19“. Тој ја прими вакцината на АстраЗенека во болницата...