fbpx

таг: штаб

Оставката не е прифатена, Васоски е тренер на Академија Пандев

0
Александар Васоски и натаму ќе биде шеф на стручниот штаб на Академија Пандев. Тој понуди оставка по...

Ѓорге Стојчев нов тренер на „Академија Пандев“

0
Ѓорге Стојчев е назначен за нов шеф на стручниот штаб на струмичкиот фудбалски прволигаш „Академија Пандев“. Тој доаѓа на местото на досегашниот прв...

Влахо си поднесе оставка во Работнички – кој ќе го замени?

0
Александар Влахо поднесе оставка на позицијата шеф на стручниот штаб во ФК Работнички. По 11 месеци на кормилото на сениорскиот тим, тој одлучи...

Српски епидемиолог најавува заострување на мерките

0
Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб, Бранислав Тиодоровиќ вели дека следната недела ќе се...

Кон: Ситуацијата со ковид-19 во Србија се влошува

0
Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб, Предраг Кон изјави денеска дека епидемиолошката состојба во државата е...

Д-р Предраг Кон: „Егзит“ е ризик

0
Членот на кризниот штаб на Владата на Србија, д-р Предраг Кон, изјави дека влошувањето на епидемиолошката состојба е „евидентно“, затоа што граѓаните на...

Кон: Граѓаните на Србија се непослушни, влошувањето на состојбата е евидентно-...

0
Членот на кризниот штаб на Владата на Србија, Предраг Кон, изјави дека влошувањето на епидемиолошката состојба е „евидентно“, затоа што граѓаните на Србија...

Србија ги отвора училиштата

0
Кризниот штаб на Србија донесе одлука децата да се вратат на училиште. Според членот на Кризниот штаб, Предраг Кон, состојбата повеќе не е...

Нови рестриктивни мерки донесени денеска во Србија

0
Рано утринава, Кризниот штаб на Србија денеска заседаваше по повод епидемиолошката ситуација во Србија и разгледување на рестриктивните мерки. По седницата, членот...

Кризниот штаб на Србија донесе нови мерки: Ова мора да го...

0
Кризниот штаб на Србија одлучи трговските центри да бидат отворени во понеделник, на 12 април, и дека ќе бидат отворени до 22 часот....