fbpx

таг: Шпанците

Во Шпанија помлади од 60 години вакцинирани со Астра Зенека сега...

0
Шпанците на возраст под 60 години кои ја примиле првата доза на вакцината на Астра Зенека ќе им биде дозволено да добијат втора...

Шпанците премногу се опуштија за време на празниците, коронавирусот пак се...

0
Шпанците премногу се опуштија за време на празниците, дружејќи се роднините и пријателите, па коронавирусот повторно се прошири низ земјата, соопшти синоќа шпанското...