таг: шпанското

Постигнат договор за реформата на системот на ЕУ за азил и...

0
Претставници на шпанското претседателство со Советот на ЕУ и на Европскиот парламент утрово постигнаа договор за основните политички елементи на петте клучни регулативи...

Шпанските конзервативци освоија најмногу гласови, но без парламентарно мнозинство

0
Шпанското конзервативно Народно движење е во предност на националните избори во...

Барди во тимот на колото во Ла Лига

0
Првата победа сезонава во шпанското првенство на Леванте изминатиот викенд над Мајорка (2:0), во која Енис Барди асистираше при водечкиот гол му донесе...

Што му рече Димитриевски на Депај?

0
Столе Димитриевски е херој на денот во шпанското првенство откако му одбрани пенал на Мемфис Депај и со тоа му донесе победа на...