fbpx

таг: шпанското

Барди во тимот на колото во Ла Лига

0
Првата победа сезонава во шпанското првенство на Леванте изминатиот викенд над Мајорка (2:0), во која Енис Барди асистираше при водечкиот гол му донесе...

Што му рече Димитриевски на Депај?

0
Столе Димитриевски е херој на денот во шпанското првенство откако му одбрани пенал на Мемфис Депај и со тоа му донесе победа на...