fbpx

таг: Шпанецот

Надал разговарал со Перез и му договорил големо засилување на Реал...

0
Шпанецот Рафаел Надал со победата против Данил Медведев, и тоа по пет сета со сензационален пресврт (3-2), стигна до рекордниот 21. гренслем-трофеј во...

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија опен

0
Рускиот тенисер Данил Медведев го прогласи Шпанецот Рафаел Надал за фаворит на Австралија опен уште по првото коло на турнирот во Мелбурн. ...

Трансродов маж роди бебе: „Тоа е она што отсекогаш сум го...

0
Шпанецот Рубен Кастро (27) го оствари својот долго сонуван сон – стана татко! Нема да има ништо необично во оваа приказна ако Кастро...

Легендата на Ливерпул, Реал Мадрид и Баерн конечно добива добар тренерски...

0
Шпанецот, Чаби Алонсо кој зад себе како играч има импресивна кариера, пред се во дресовите на Реал...

Гвардиола не дозволува еуфорија: Сè може да се смени за еден...

0
Шпанецот го надмина Мурињо по бројот на победи. Манчестер Сити се пласираше во четвртфиналето од Лигата на...