fbpx

таг: Шкотскиот

Франција забрани шкотски навивачи на дуелот Лион – Глазгов Ренџерс

0
Шкотскиот фудбалски првак Глазгов Ренџерс објави денеска дека е збунет и фрустриран од одлуката на француските власти да им забрани на нивните навивачи...

На денешен ден – 21 февруари

0
1437 – Шкотскиот крал Џејмс Први бил убиен од неистомислениците спречувајќи го неговиот обид да го сузбие влијанието на високото племство во...

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен поради коронавирусот

0
Шкотскиот тенисер Енди Мареј, кој е позитивен на коронавирус, соопшти денеска дека нема да настапи на претстојниот Австралија Опен, откако не успеал да...