fbpx

таг: Шкотската

Шкотите обезбедија мундијалски бараж

0
Шкотската фудбалска репрезентација обезбеди бараж во групата од која Данска после максималните осум победи без примен гол обезбеди директен пласман и е втората...

Премиерката на Шкотска: Ќе бараме законска рамка за независност

0
Шкотската премиерка Никол Старџен го обвини Борис Џонсон дека „се плаши од демократија“, додавајќи  дека ќе побара...