fbpx

таг: Шкотланѓаните

Шкотланѓаните ќе добиваат по два теста за коронавирус неделно

0
Шкотланѓаните ќе можат да добијат тестови за коронавирус двапати неделно, најави шкотската премиерка Никола Старџен, јави ДПА. Шкотска ја воведе програмата за...