fbpx

таг: шише

Зошто пивските шишиња обично се направени од кафеаво стакло?

0
Дали некогаш сте отвориле шише пиво, да го истурите во проѕирна чаша и да го оставите на сонце, а потоа да се вратите...

Хулиганот кој со пластично шише го погоди фудбалерот Пајет доби шест...

0
Францускиот хулиган, кој во неделата со пластично шише го погоди фудбалерот Димитри Пајет за време на дерби натпреварот Лион и Олимпик Марсеј е...