таг: широко

Извештај на Европарламентот: Земји-членки на ЕУ го користеле софтверот „Пегаз“ за...

0
Употребата на шпионскиот софтвер „Пегаз“ очигледно била широко распространета во земјите на ЕУ, се заклучува во извештајот на истражниот комитет на...

Жителите на Мадрид во редици за да ја примат вакцината на...

0
Жителите на Мадрид беа широко уверени во вакцината на „АстраЗенека“ против корона вирусот и покрај тоа што европските и британските регулатори пронајдоа потенцијална...

Златко Јовановски – „JZJ“ за „Слободен печат“: Што очекува од новата...

0
Ги отворивме широко вратите за новата година која веќе зачекори нашите домови. Веруваме во подобро утре, веруваме дека 2021 ќе биде поубава...