fbpx

таг: шири

Луѓето ја коментираат насмевката на принцот Вилијам: „Кој знаеше дека се...

0
На ТИКТОК се шири видео од принцот Вилијам како разговара со ученичка и гласно се смее. Луѓето во коментарите пишуваат дека се...

Ова се првите симтпоми на стелт омикрон сојот кој се шири...

0
Стелт омикрон сојот се шири низ светот, а според информациите кои ни доаѓаат од некои земји, тој е и до два пати позаразен...

Oмикрон се шири побрзо и предизвикува инфекции кај луѓе кои веќе...

0
Новиот сој омикрон се шири побрзо од делта-соевите и предизвикува инфекции кај луѓе кои веќе се вакцинирани или оздравеле од Ковид-19, предупреди генералниот...

Омикрон регистриран во 77 земји, Македонија засега не е меѓу нив

0
Омикрон-сојот се шири исклучително брзо и досега е забележан во 77 земји. Во Македонија сè уште не е регистриран случај на новиот сој,...

Британскиот министер за здравство: Омикрон се шири со „извонредна брзина“

0
Новата варијанта на коронавирусот се шири „со извонредна брзина“, така што луѓето треба да добијат...

Омикрон ја затвора Европа: Поради ширењето на новиот сој во повеќе...

0
Ширум Европа започна да се шири нов бран на коронавирусот, а повеќето земји воведуваат построги епидемиолошки мерки, од задолжително носење на мерки, забрани за...

СЗО: Омикрон претставува многу висок глобален ризик

0
Видот Омикрон веројатно ќе се шири на меѓународно ниво, што би можело да претставува „многу...

(ВИДЕО) Евија во пламен, наредена итна евакуација

0
Пожарот брзо се шири, а голем број куќи се уништени. Огнената стихија им се заканува и на...

Зголемен бројот на заболените лекари од Нефрологија, се чека МАНУ да...

0
Се шири кластерот на Нефрологија. Ковид 19 денеска со брзи тестови е потврден уште кај една медицинска сестра и лице одговорно за одржување...